Μαζικό Τουρνουά Σκάκι στο Γαλαξία

Με 57 συμμετοχές διοργανώθηκε το Σάββατο 23.09.2017 το φθινοπωρινό τουρνουά Σκάκι του ΑΜΟ Γαλαξία Θεσσαλονίκης, που ήταν ενταγμένο στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Αθλητισμού #BEACTIVE υπό την αιγίδα της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού.

20953852_879437058899241_6902528726336749271_n

Στην γενική Βαθμολογία, νικητής αναδείχθηκε ο Ρωμανός Θεόδωρος με 5.5 βαθμούς σε 6 αγώνες . Δεύτερος ο Πρεζεράκος Δημήτριος με 5 Βαθμούς και στην τρίτη θέση ο Γιακουστίδης Σπύρος και ο Μιξάκης Ευάγγελος επίσης με 5 βαθμούς. 1η Γυναίκα αναδείχθηκε η 12χρονη Τσιβελεκίδου Ανθούλα-Ελπίδα με 4 βαθμούς.

GAL_Gen_Stand

Όλοι οι νικητές και στις ειδικές κατηγορίες 14, 12, 10, 8 ετών εδώ. Standings_Gal_Rapid_23.09

Ο ΑΜΟ Γαλαξίας Θεσσαλονίκης ευχαριστεί όλους τους συμμετέχοντες για την παρουσία τους κι εύχεται σε όλους τους σκακιστές-στριες και τα σωματεία τους καλή αγωνιστική χρονιά!